Suplementy

które ja zażywam, być może dzięki takiej suplementacji progresja choroby jest powolna. Lekarz stwierdził że raczej nie pomagają, ale też nie szkodzą.

Minusem jest niestety cena.

Chcesz uzyskać informacje na temat danego suplementu, kliknij na obrazek

Koenzym Q10

 

Cynk i Miedź

 

L-Arginina

 

Aminokwasy BCAA

Solgar BCAA Plus 50 kaps - 0

Magnez

Omega3

 

Podaję dawki dobowe które ja przyjąłem za odpowiednie:
Koenzym Q10-600mg
Cynk-              100mg
Miedź-                2mg co drugi dzień
L-Arginina-      3600mg
Amino BCAA-   4480mg
Magnez-          400mg
Omega-3-       1300mg

 

 

 

 • #1 napisane przez ~Dana
  około 3 lata temu

  Witaj Wojtku!
  Rozumiem, że korzystasz z tych suplementów, ale nie podajesz ile tego łykasz w ciągu dnia, ponieważ jestem osobiście zainteresowana tym tematem, to proszę podaj dzienne dawki. Pozdrawiam,Dana.

 • #2 napisane przez ~nieważne
  około 3 lata temu

  Witaj !
  Jako że jedną z przyczyn twojej choroby może być stres oksydacyjny i związane z nim wolne rodniki, poczytaj na temat kwasu l-askorbinowego (wit. C) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_askorbinowy
  kilogram wit. C kosztuje ok 40 zł http://allegro.pl/kwas-l-askorbinowy-witamina-c-1kg-99-9-czysty-i4893495919.html

 • #3 napisane przez ~Anka
  około 3 lata temu

  Słyszałeś o witaminie P Bajkalskiej?

 • #4 napisane przez ~Justyna
  około 2 lata temu

  Witajcie, wit C pomaga zwolnić objawy SLA ale najlepiej brać ją we wlewach dożylnych, B12 najlepiej domięśniowo i D3. Dieta musi być dostosowana do pacjenta więc myslę że nie można ot tak sobie nie jesć mięsa, ponieważ ono zawiera wit B12. Jesli możecie zróbcie sobie bad. poziomu wit B12 oraz D3 na pewno wyjdzie niski.pozdr

 • #5 napisane przez ~Justyna
  około 2 lata temu

  Polecam lekturę Pana Jerzego Zieby Czego lekarz Ci nie powie. Oczywiscie D3 nie domięśniowo. We wlewach z wit C należy uważać na co co wlewamy ponieważ nie mozna wlewać kwasu L-askorbinowego tylko askorbinian sodu. W USA jest rekomendacja 3x tyg wlewy dożylne wysokimi dawkami do 50g, tu najlepiej skorzystać z pomocy lekarza, aby nerek nie obciążać. Ja jem asparginian magnezu, i wit C, zauważam poprawę tzn mniejsza ilość skurczy mm, wlewy dożylne bardzo dobrze wpływają na moją mowę. Polecam również zbadanie się czy wystepuje u Was grzybica, która w moim przypadku na pewno istnieje, nawracajace drożdżycowe zmiany na skórze.

Brak trackbacków.